Мисливський ніж
Мисливський ніж — коротка клинкова, одно- або півторасічна холодна зброя, що використовується для мисливських цілей (добивання, обробки та зняття шкіри із здобичі)[1][2]. Мисливський ніж є придатним для добивання дичини і зняття шкури з дичини. Багато моделей ножів мають виражений скіс обуха, який виводить кінчик ножа ближче до середньої лінії руків'я. Така форма є зручною для колючого удару, але знижує інструментальні можливості ножа[3]. Мисливський ніж відрізняється від "мисливського кинджала", мисливський ніж має дещо менші розміри, та менш виражену гарду[4].
У багатьох сучасних моделях практично зникла гарда, її функції виконує невеликий виступ або западина на нижній частині руків'я. На американських ножах можна зустріти і яскраво виражені під пальцеві виїмки, наприклад на ножах фірми Kershaw Knives. Ці під пальцеві виїмки виглядають гарно, але вони не зовсім зручні, тому що не дають можливості оптимізувати хват ножа в залежності від виконуваної роботи. Крім того, на рукоятці занадто багато металу[5]. З'являються моделі зі спеціальними клинками, на обуху яких розташований шкуродерний гак, це робить ніж менш універсальним, але оптимізує його для виконання основної функції. У деяких конструкціях крім звичайного заточення з'являються ділянки із серейторною заточкою, що при зменшеній довжині клинка підвищує ріжучі можливості ножа.
Мисливські ножі повинні бути зносостійкими і зберігати заточення протягом тривалого часу. Майже всі вони мають фіксоване лезо, поширеними елементами є загострені гаки для зняття шкур. Хороший мисливський ніж повинен бути зручним, якісним і практичним. Ручки, як правило, зроблені з дерева або кістки. Дамаська сталь є достатньо поширеним варіантом для мисливського ножа, оскільки вона достатньо міцна та не руйнується, коли ніж стикається із кісткою тварини[6].
Згідно із законодавством України громадяни мають право зберігати і носити ножі господарсько-побутового призначення без дозволу МВС. Для носіння і зберігання холодної зброї необхідний дозвіл. Мисливській ніж не обов'язково є холодною зброєю[7], тому при покупці вимагайте копію висновку експертизи («сертифікату») у продавця.
- ↑ Нож и его элементы. Терминология. Архів оригіналу за 6 лютого 2018. Процитовано 30 січня 2018.
- ↑ Marrone, Teresa (1999). Dressing & Cooking Wild Game: From Field to Table: Big Game, Small Game, Upland Birds & Waterfowl the. Complete Hunter. pp. 8–11. ISBN 978-0-86573-108-0.
- ↑ Справочник технического переводчика: охотничий нож
- ↑ Marrone, Teresa (1999). Dressing & Cooking Wild Game: From Field to Table: Big Game, Small Game, Upland Birds & Waterfowl the. Complete Hunter. str. 8–11. ISBN 978-0-86573-108-0.
- ↑ Современный охотничий нож. Архів оригіналу за 27 липня 2017. Процитовано 30 січня 2018.
- ↑ Mitrachi, Allen. Knife Types. Архів оригіналу за 28 жовтня 2020. Процитовано 28 січня 2019. (англ.)
- ↑ Методика криміналістичного дослідження холодної зброї та конструктивно схожих з нею виробів. Затверджена рішенням розширеного засідання секції НКМР міністерства юстиції України з проблем трасології та судової балістики із залученням членів Координаційної ради з питань судової експертизи. Архів оригіналу за 23 липня 2020. Процитовано 28 січня 2019.